#

Únikové hry ve výuce českého jazyka


Co jsou to vlastně únikové hry? Jejich principem je získat v co nejkratším čase jednotlivé indicie a vyluštit kód, který umožní účastníkům uniknout. Jako prostředí poslouží reálná místa i virtuální rozhraní. Proč vlastně únikové hry zapojit do výuky? Každý učitel jazyka ví, jak je těžké zaujmout různými (obzvláště) gramatickými jevy své žáky... Mým cílem bylo spojit při tvorbě únikových her poučení, ale hlavně zážitek. Nejdříve to chtělo samozřejmě průzkum již nabízených her. A potom hurá na svoji vlastní! Jedna z mých prvních únikových her byla tematicky laděná do světa knih J. K. Rowlingové. A zadala jsem jim žákům dobrovolně. A světe div se…vyšlo to! A v té chvíli mě napadlo, že zkusím spojit v mé další únikové hře AJ a ČJ. Možná přidat trochu reálií a uvidíme J

A jak se vlastně únikovky líbily samotným žákům?

„Bavilo mě to opravdu hodně.😁“

„Takto se mi líbila i mluvnice :D“

„Miluju Harryho, takže to byla paráda!“

„Bude i Zaklínač?“

„Nemám úplně v oblibě Harryho Pottera, takže nějaké otázky daly zabrat, kdyby to byl třeba takový Hobbit :D“

Nejlepší recenze jsou ty, které Vás posunou dál. No a kde je poptávka... A teď už na mě čeká svět J. R. R. Tolkiena J

Zapsala Mgr. Lucie Orlovská