Okresní kolo Pythagoriády 2024

Letos probíhala Pythagoriáda v netradičním termínu, naše škola byla organizátorem okresního kola (po jednotlivých okrscích) dne 30. 4. 2024 pod vedením Mgr. Blanky Michnové.

Z naší školy se probojovali – vlastně propočítali – tito žáci:

• Lukáš Evják – 7. A
  • Adam Jedek – 8. B
  • Matyáš Nemček – 9. B

Mezi všemi sedmáky z různých škol byl jediný úspěšný řešitel – a to právě Lukáš Evják, který se umístil dokonce i před žáky z víceletých gymnázií.

Nejvíce soutěžících bylo v kategorii žáků 8. ročníků, a to 48. Úspěšných řešitelů bylo 14 a mezi ně se hned na 2. místo zařadil se svým skvělým výkonem Adam Jedek.

Žáci 9. tříd soutěžili v počtu 37 z celého okresu. Náš zástupce Matyáš Nemček se tentokrát nezařadil k úspěšným řešitelům, ovšem rozhodně se svým výkonem neztratil – umístil se uprostřed výsledkové listiny. Všem našim zástupcům GRATULUJEME.