Ovoce do škol

Od měsíce března se naše škola zapojila do evropského projektu „Ovoce do škol“. Tento projekt si klade za cíl připomenout dětem prvního stupně, že ovoce, zelenina a produkty z nich vyrobené jsou nedílnou součástí jídelníčku každého, kdo se rozhodl žít zdravě, pečovat o své zdraví.

Děti prvního stupně budou zdarma dostávat 2 x za 14 dní porci ovoce (pro měsíc březen jablka, mandarinky, kiwi, nashi, ovocné mošty, později třešně, broskve, meruňky, nektarinky) nebo zeleniny (ředkvičky, karotku, melouny, rajčata, okurky, hrachové lusky nebo zeleninové saláty). Naší dodavatelskou firmou se stalo OVOCENTRUM V+V s.r.o. Valašské Meziříčí.

Další informace o tomto projektu najdete na www.msmt.cz/ministerstvo/ovoce-do-skol-doplnujici-informace.