Jarní matematické soutěže

Mezi tradičně organizované soutěže na naší škole patří jak Matematický klokan, tak i Pythagoriáda.

V Klokanovi si zasoutěžilo celkem 162 žáků ve třech kategoriích od 2. do 7. ročníku. Z organizačních důvodů se tentokrát nepodařilo obsadit nejstarší kategorii Kadet, ovšem osmáci a deváťáci si vyzkoušeli novou matematickou soutěž v rámci informatiky, jejíž výsledky zatím nemáme.

A kdo že  doskákal na stupínky vítězů?

V nejmladší kategorii pro žáky druhého a třetího ročníku byli nejlepší tito CVRČCI:

• Maxmilián Macho, 3.A
  • Isabella Handlová, 3.B
  • Zuzana Sedláčková, 3.A

Kategorie KLOKÁNEK je pro žáky čtvrtého a pátého ročníku. Zde si nejlépe vedli:

• Daniel Dohnal, 5.C
  • Jakub Medek, 5.B
  • František Caudr, 5.A

Nejlepší BENJAMÍNI  byli letos všichnize třídy7. A a jsou to:

• Lukáš Evják
  • Petr Pavelec
  • Roman Šiška

Všem děkujeme za snahu a účast a nejlepším GRATULUJEME

Zde jsou výsledky školního kola Pythagoriády, kdy žáci musí za 60 minut vyřešit 15 ne zcela jednoduchých úkolů. K postupu do okresního kola, které za náš okrsek proběhne u nás ve škole 30.4., je třeba zisk 10 bodů z 15 možných. Příklady jsou rozděleny podle jednotlivých ročníků. A jak tedy soutěžící dopadli?

Kromě 6. ročníku, kde se přihlásili pouze 2 žáci a o 1bod se postup nezdařil, máme v každé ročníku svého zástupce:

• Lukáš Evják, 7.A – 10 bodů
  • Adam Jedek, 8.B – 13 bodů
  • Jan Procházka, 9.A – 10 bodů

GRATULUJEME

Nicméně všichni soutěžící si zaslouží pochvalu za úsilí, které řešení matematických mozkolamů věnovali a těšíme se na jejich další úspěchy v příštím roce.