#

Dětský vědecký kongres


Dne 13. 5. 2021 proběhl na naší škole další ročník „Dětského vědeckého kongresu“. V letošním školním roce 2020/21 se představilo celkem 9 prezentací. Tvůrci byli žáci 4. 6. a 8. tříd. Každý si připravil komentovanou prezentaci na max. 10 minut dle vlastního zájmu – témata rovněž nebyla omezena. Žáci si nejprve museli vybrat téma, nastudovat o něm potřebné informace, za pomoci učitelů – koordinátorů vytvořit prezentace a nakonec ji představit.

I letos byla témata velmi zajímavá: Půda, Jak vidí zvířata, Sheltie, Bílá a černá, Zdravá párty, Černobyl, Detektor lži, Český jazy a Králíci. Nechyběli ani reálné ukázky. Byl předveden detektor lži, který odhalil pravdu o ztrátě bonbónů. Na vodítku ukázala své hopsání králičí slečna „Dája“. A kuchařské dobroty, která děvčata připravila v prezentaci s názvem „Zdravá párty“, lahodili oku od samého začátku.

Děkujeme a těšíme se na příspěvky v příštím školním roce.