#

Matematický klokan 2022


Ani letos na naši školu nezapomněl …

Se zajímavými, někdy trošku záludnými úkoly či matematickými hádankami se naši žáci s větším či menším úspěchem poprali 21.3. Pod vedením svých učitelů se zapojili do tradiční mezinárodní jarní soutěže, která letos na rozdíl od loňského roku mohla proběhnout také tradičním způsobem – tedy ve třídách. Zúčastnili jsme se tentokrát v kategoriích CVRČEK, KLOKÁNEK a BENJAMÍN – tedy od 3. do 7. ročníku.

Zvláště u žáků 1. stupně bylo nadšení někdy tak velké, že zapomněli na soutěžní taktiku. Ovšem všichni si vyzkoušeli testovou podobu soutěže výběrem správných odpovědí z nabízených možností a své výsledky si mohli přečíst na nástěnce, kde viděli srovnání se svými spolužáky.

Děkujeme všem za snahu a komu že tedy patří největší GRATULACE?

V jednotlivých kategoriích se nejlépe vedlo těmto žákům:

CVRČEK – 1. místo: Dohnal Daniel, III.C

KLOKÁNEK – 1. místo: Evják Lukáš, V.A

BENJAMÍN – 1. místo: Horák Jakub, VII.B

Těšíme se na úspěchy i v dalších matematických soutěžích.